Брайтън постигна успех с 1:0 срещу Рома в реванша между

...

Брайтън удари Рома, но отпадна

Брайтън реализира триумф с 1:0 против Рома в реванша сред двата тима в осминафиналите на Лига Европа. Римските " вълци " обаче не престават напред в шампионата, откакто завоюваха безапелационно първия мач с 4:0.

Единственото попадение във втората среща бе дело на Дани Уелбек в края на първото полувреме.

В 16-ата минута Сердар Азмун се озова на добра позиция, само че ударът му мина на сантиметри от десния непряк дирек.

Осем минути по-късно попадение на Азмун бе анулирано заради засада.

В 37-ата минута Дани Уелбек стреля от границата на пеналтерията и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на гостите.

15 минути след старта на втората част Первис Еступиниан подаде към Симон Адингра. Той насочи удар с глава, който обаче бе неакуратен.

Секунди по-късно Леонардо Спинацола нацели десния непряк дирек с мощно осъществяване.

В 71-ата минута Жан Пол Ван Хеке засече центриране от корнер, само че ударът му мина над напречната греда.

11 минути по-късно " чайките " имаха още една обстановка, която бе пропусната от Ансу Фати.

В добавеното време на срещата още веднъж Фати бе открит в наказателното поле. Този път Миле Свилар сподели отличен инстикт, с цел да предотврати второ попадение за Брайтън.
Източник: lupa.bg