Брайтън не успя още днес да си осигури оставането в

...

Брайтън не се спаси днес, но взе важна точка в името на тази цел

Брайтън не съумя още през днешния ден да си обезпечи оставането в Премиър лийг, само че въпреки всичко се приближи до тази цел, откакто направи 1:1 с Нюкасъл на " АМЕКС Стейдиъм ". Айосе Перес (18') откри резултата през първото полувреме, в което гостите бяха по-добрият отбор. След почивката Брайтън се показа надалеч по-добре и стигна до изравнително попадение посредством Паскал Грос (75'). След този резултат “чайките “ към този момент имат четири точки преднина пред Кардиф Сити и надалеч по-добра голова разлика от уелския отбор. До края на шампионата остават два кръга.

Двамата мениджъри бяха създали по три промени в своите сформира. Бруно Салтор, Берам Каял и Хосе Искиердо стартираха за “чайките “. Федерико Фернандес, Джонджо Шелви и Кристиан Атсу пък бяха титуляри за “свраките “.

Нюкасъл игра по-добре през цялото време и разумно Айосе Перес попари почитателите на домакините в 18-ата минута. Рондон смъкна с глава центриране на Дъмет, а испанецът простреля Матю Райън с бомбен шут. В 33-ата минута Перес, който получи травма още преди гола, напусна терена, като на негово място влезе Кенеди. Малко по-късно Шер се озова на чиста позиция след двойно с Рондон, само че Райън излезе доста добре и предотврати заплахата.

7 - Ayoze Perez and Salomon Rondon have combined for seven Premier League goals this season - the most by a Newcastle duo in a season since 1999-2000 (Alan Shearer and Nolberto Solano, eight goals). Heroes. pic.twitter.com/1jcJB6gevS
— OptaJoe (@OptaJoe) 27 април 2019 година
Нюкасъл играеше с лекост през първата част и доминираше осезаемо над своя противник, който не сътвори нищо забавно в предни позиции.

След почивката Брайтън изглеждаше надалеч по-добре. В 61-вата минута Дъфи стреля с глава от комфортна за него позиция, само че топката мина настрана. Малко по-късно Дубравка се намеси след положително центриране на Марч към Мъри.

¼ час пред края домакините стигнаха до изравнително попадение. Мари отклони с глава центриране на Бруно, а Грос прати топката с глава във вратата на Дубравка.

В последната минута Мъри имаше късмет да донесе успеха на домакините, откакто засече с глава центриране на Нокер, само че топката мина над вратата.

Нюкасъл е 13-и с актив от 42 точки, до момента в който Брайтън заема избавителната 17-а позиция с 35 пункта. В последните два кръга “чайките “ имат доста тежка стратегия, тъй като гостуват на Арсенал и одобряват Манчестър Сити. Кардиф Сити, който изостава сега на четири точки от Брайтън, пък има домакинство на Кристъл Палас и сложна аудиенция на Манчестър Юнайтед. Това значи, че извоюваната през днешния ден точка може да се окаже скъпа за отбора на Крис Хютън.