Ботев загуби с 0:1 от ЦСКА в отложено дерби от

...

Ботев загуби от ЦСКА след дузпа

Ботев загуби с 0:1 от ЦСКА в отсрочено дерби от 5-ия кръг в елита. Единственият гол ЦСКА означи в 72-та минута откакто Назон вкара от дузпа, а това беше и единственият удар за гостите в дуела.
Прочетете още

В 14-та минута Амос Юга стреля, само че топката мина над вратата.

В 16-та минута Току съумя да стреля, само че топката мина над вратата.

В 30-та минута Ману пусна страховит пас към Реда Рабей, който излезе самичък против Бусато, само че би право в него.

В 32-та минута Ботев изпусна ново чисто състояние, Етоо се озова на стрелкова позиция и насочи удар, само че Бусато избави, а при добавката Брахими стреля в навън.

В добавеното време на първата част Реда Рабей опита да изненада непосредствено от корнер Бусато и нацели гредата.

В 51-та минута при първото си по-сериозно състояние в дуела ЦСКА можеше да открие, Назон навлезе в наказателното поле и насочи удар, който мина около вратата на Ханкич.

В 57-та минута Етоо пусна страховит пас към Брахими, който стреля от воле, само че топката мина около вратата.

В 67-та минута Тибо Вион навлезе в наказателното поле и стреля, само че Ханкич избави.

В 70-та минута ЦСКА получи дузпа, откакто Етоо фаулира Марселино в наказателното поле и Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Назон застана зад топката и осъществя за 0:1.

В 83-та минута формален дебют направи най-новото попълнение на Ботев Уме Емануел.

В 87-та минута удар на Точувку Нади мина около вратата.

Със загубата Ботев остана 10-ти с 13 точки, а след успеха ЦСКА е водач с 31 точки.

В неделя Ботев гостува на Лудогорец.

Ботев:  Хидайет Ханкич, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Джеймс Етоо (Николай Минков 74 мин.), Димитър Тонев (Точувку Нади 62 мин.), Виктор Генев, Реда Рабей, Мохамед Брахими (Уме Емануел 83 мин.), Емануел Току, Па Конате (Антоан Бароан 74 мин.), Елвис Ману

ЦСКА:  Густаво Бусато, Иван Турицов (Маурисио Гарсес 65 мин.), Юрген Матей, Християн Петров, Тибо Вион, Жеферсон, Амос Юга, Станислав Шопов (Марселино 62 мин.), Йонатан Линдсет (Лазар Туфегджич 75 мин.), Браян Морено (Брадли де Нойер 75 мин.), Жираир Шагоян (Дюкенс Назон 46 мин.)

Източник: trafficnews.bg