Ботев загуби с 0:1 гостуването си на Славия в София

...

Бивш играч на Ботев наказа “канарчетата“, пловдивчани загубиха от Славия

Ботев загуби с 0:1 гостуването си на Славия в София в първия кръг от плейофите в групата от 7-мо до 10-то място. Единственият гол вкара някогашният състезател на Ботев Тони Тасев в 69-та минута.
Прочетете още

Първото състояние липсваха чистите голови положения.

В 26-та минута удар на Красиан Колев беше блокиран от състезател на Славия и топката излезе в корнер.

Малко по-късно Николай Кръстев избави удар на Бароан, който беше останал самичък против вратаря на домакините, а по-късно и Мертенс опитва удар, само че над вратата.

В 43-ата минута Роберто Пунчец получи травма и бе наложително сменен от Ван Хертъм.

В 61-та минута Етоо изведе Бароан, който насочи изстрел, само че той беше избавен.

В 69-та минута Галин Иванов изведе добре в пеналта Тони Тсаев, който непосредствено насочи удар и не остави шансове на Аргилашки за 1:0.

В 72-та минута Виктор Генев засече с глава центрира в наказателното поле, само че топката мина около вратата.

Ботев е на 10-то място с 32 точки, а Славия е 7-ми с 52 точки.

В петък Ботев приема Локомотив София.

Славия:  Николай Кръстев, Ертан Томбак, Емил Виячки (Христо Попадийн 88 мин.), Натана Гасама, Венцислав Керчев, Людовик Соарес (Ахмед Ахмедов 79 мин.), Тони Тасев, Ерол Дост, Кристиян Стоянов, Галин Иванов (Чунг Нгуйен До 89 мин.), Владимир Николов (Емил Стоев 59 мин.)

Ботев:  Георги Аргилашки, Па Конате, Самуел Супрайен (Мартин Секулич 82 мин.), Роберто Пунчец (Джаспър ван Хертъм 43 мин.), Виктор Генев, Красиан Колев (Самуел Акере 71 мин.), Дилан Мертенс, Антонио Перера, Джеймс Етоо, Николай Минков (Абдулайе Траоре 71 мин.)
Източник: trafficnews.bg