"Ботев" /Враца/ постигна важна победа в борбата си за спасение

...

Ти да видиш! Ботев /Враца/ победи с 2:0 Славия насред София

"Ботев " /Враца/ реализира значима победа в битката си за избавление в efbet Лига.
Отборът от Северозападна България се наложи с 2:0 като посетител на "Славия " в мач от 25-ия кръг на конкуренцията. Врачани играха доста мощно през първата част, когато стигнаха и до двете попадения, дело на Христо Златински и Валери Домовчийски. След почивката пък организираха доста рационално мача и не позволиха съвсем никакви благоприятни условия за домакините да се върнат в дуела.
В началото на мача двата отбора си размениха по една заплаха. Първо Петър Атанасов стреля технично, само че Светослав Вуцов избави с една ръка. В ответната офанзива пък Калоян Кръстев бе на добра позиция, само че ударът му бе избавен от Красимир Костов.
В 17-ата минута гостите откриха резултата. Центриране отдясно на Атанас Зехиров бе продължено към Христо Златински, който съумя да прокара топката във вратата на Вуцов. На голлинията Андреа Христов почисти, само че кълбото към този момент бе минало зад чертата - 1:0 в интерес на "Ботев ".
Десетина минути по-късно двата отбора удариха по една греда в границите на единствено 60 секунди. Първо недоразумение сред Аласан Н'Диайе и Костов за малко да докара до автогол на бранителя, само че горната греда избави врачани. Веднага по-късно Атанасов напредна към вратата на Вуцов и със мощен шут нацели страничния дирек.
В 36-ата минута "Ботев " /Враца/ стигна до второ попадение. Центриране от корнер и Н'Диайе смъкна топката към Валери Домовчийски, който от воле не остави никакви шансове на Вуцов.
През втората част темпото спадна, което бе добре пристигнало за гостите. "Славия " наложи напън, само че рядко стигаше наоколо до Костов, а когато го правеше то не докара до нищо кой знае какъв брой рисково пред вратата на "Ботев ". Гостите се защитаваха чудесно и проведено, което се оказа непреодолима бариера пред домакините.
Така в класирането "Ботев " изпревари днешния си противник, макари двата тима да са с идентичен актив - 22 точки. Двата отбора резервират шансове да си обезпечат оцеляването в идващия кръг, само че това минава през наложителна победа и загуба на "Ботев " (Пловдив) в последните два дуела на “канарчетата”. Също по този начин "Етър " не би трябвало да печели в оставащите си срещи, първата от които е през днешния ден против "Арда " в Кърджали.

"Славия " 0:2 "Ботев " /Враца/
0:1 Златински (17)
0:2 Домовчийски (36)

Стартови сформира:
"Славия ": 13. Вуцов, 4. Патев, 55. Христов, 23. Виячки, 19. Антовски, 70. Александров, 77. Вълчев, 11. Узунов, 71. Стоев, 14. Димитров, 9. Кръстев
"Ботев " /Враца/: 33. Костов, 18. Миланов, 37. Керчев, 77. Николов, 81. Зехиров, 24. Н’Диайе, 22. Колев, 23. Златински, 10. Атанасов, 9. Генов, 30. Домовчийски
Източник: bulnews.bg