Ботев победи с 1:0 Славия и записа трета поредна победа

...

Ботев с изключително измъчена, но и много важна победа над Славия

Ботев победи с 1:0 Славия и записа трета поредна победа като хазаин. Единственото попадение осъществя Елвис Ману в 36-та минута, а гостите от София уцелиха цели четири греди. Ботев игра и цяло второ полувреме с човек по-малко, откакто в края на първата част Джеймс Етоо беше изпъден.
Прочетете още

Преди дуела Петър Зехтински и Виктор Генев бяха наградени.

В 18-та минута Георги Вълчев насочи топове изстрел, който Ханкич избави, а при добавката Галин Иванов стреля, само че топката срещна гредата.

В 20-та минута Венцислав Керчев засече с глава центриране от фаул и топката срещна за повторно гредата.

В 22-та минута Елвис Ману стреля, само че Вуцов съумя да избави.

В 24-та минута Бароан навлезе в наказателното поле и стреля, само че Вуцов избави, малко по-късно и Ману насочи удар, само че вратарят на гостите направи ново избавяне.

В 36-та минута Джеймс Етоо пусна страховит пас по тревата към Елвис Ману, който незабавно стреля, а топката мина сред краката на Вуцов и влетя в мрежата му за 1:0.

В 40-та минута Ботев остана с 10 индивида, откакто Джеймс Етоо направи фаул в центъра против Тони Тасев и получи втори жълт картон.

В добавеното време удар на Минчев от фаул мина рисково около вратата.

В 49-та минута Нгена стреля, а Ханкич мазета удара му и топката срещна гредата за трети път за Славия, а при добавката Кристиан Добрев стреля около вратата.

В първата минута от добавеното време Ахмедов засече с глава центрира в наказателното поле, само че Хакнич улови.

Съвсем малко по-късно Ахмедов засече с глава ново центриране в пеналта и този път уцели гредата, а това беше четвърта греда за Славия в дуела.

С триумфа канарчетата събраха 10 точки и се изравниха по точки с 11-ия Ботев Враца. Славия е на седмото място с 18 точки.

На 8 октомври Ботев гостува на Левски, а в понеделник ще стане ясно дали ще има аудитория в дуела.

Ботев:  Хидает Ханкич, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Виктор Генев, Рой Херман (Николай Минков 66 мин.), Емануел Току (Точукву Нади 90 + 3 мин.), Джеймс Етоо, Мохамед Брахими (Джаспър ван Хертъм 46 мин.), Реда Рабей, Антоан Бароан (Димитър Тонев 78 мин.), Елвис Ману (Па Конате 78 мин.)

Славия:  Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Венцислав Керчев, Емил Виячки, Людовик Соарес (Ерол Дост 88 мин.), Георги Вълчев (Дарко Тасевски 61 мин.), Кристиан Добрев (Емил Стоев 61 мин.), Кемельо Нгена, Иван Минчев (Ахмед Ахмедов 73 мин.), Тони Тасев, Галин Иванов

Източник: trafficnews.bg