Ботев Пловдив за пореден път не успя да отбележи гол

...

Ботев пак не успя да отбележи на Колежа, “канарчетата“ и Славия поделиха точките

Ботев Пловдив за следващ път не съумя да означи гол на Колежа и приключи 0:0 със Славия в мач от 34-ия кръг на efbet Лига. Въпреки неналичието на попадения, дуелът предложи динамичен футбол с много положения, но и двата тима пропуснаха шансовете си и по този начин и не съумяха да отбележат.
Прочетете още
Двата тима се намират в групата, разпределяща местата сред седмо и десето. Ботев на процедура единствено доиграва сезона и се бори единствено за достойнството си, заемайки 10-тата позиция. Затова и новият ментор Стефан Стоянов заложи на цели седем българи в стартовия състав, в това число и на 16-годишният Димитър Папазов.

Първата заплаха пред една от двете порти пристигна в 20-ата минута, когато Красиан Колев центрира добре в наказателното поле, където Виктор Генев се пребори с Емил Виячки и стреля тъкмо, само че Николай Кръстев избави.

В 29-ата минута Галин Иванов бе на добра позиция, само че прати топката над вратата. Три минути по-късно Ертан Томбак стреля мощно по диагонала, само че ударът му се спря в гредата на Георги Аргилашки.

Пет минути преди края на първата част Мартин Секулич се освободи от защитник на Славия и се оказа очи в очи с Кръстев, само че вратарят избави с крайник.

В началото на втората част двата отбора си размениха по няколко рискови офанзиви, само че най-сериозно състояние пристигна в 71-ата минута, когато Антоан Бароан стреля по земя и нацели гредата зад Кръстев.

До края на сезона Ботев има още домакинство против тима на Арда.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ):  1. Аргилашки, 4. Генев, 25. Работов. 30. Папазов, 7. Балтанов, 5. Колев, 20. Перейра, 15. Етоо, 17. Минков, 11. Бароан, 9. Секолич

СЛАВИЯ:  12. Кръстев, 3. Томбак, 23. Виячки, 55. Гасама, 37. Керчев, 17. Дост, 83. Попадийн, 4. Соарес, 33. Иванов, 88. Тасев, 9. Ахмедов
Източник: trafficnews.bg