Ботев (Пловдив) спечели Суперкупата на България след победа над шампиона

...

Ботев вдигна Суперкупата на България, загуба за Лудогорец!

Ботев (Пловдив) завоюва Суперкупата на България след победа над първенеца Лудогорец.

Двата състава още веднъж спориха за трофей, откакто доскоро повече от два месеца " канарчетата " победиха в дуела за Купата на България, след победа с 2:1.

Днес съставите играха на стадион " Лазур " в Бургас, а " канарчетата " се постановиха след осъществявания на дузпи.

В постоянното време резултатът бе еднакъв - 1:1, само че при ударите от бялата точка пловдивчани бяха с едно осъществяване по-точни.

ТОПСПОРТ наблюдава онлайн за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Ботев (Пд) 1:1, дузпите ще решат всичко! онлайн
Лудогорец - Ботев (Пд) 1:1, дузпите ще решат всичко!

Кой ще завоюва Суперкупата?

Първото полувреме стартира много безгрижно, като и страстта от трибуните не беше на равнище, поради дребното почитатели.

С течение на дуела обаче и седалките започнаха да се запълват, и напрежението да се покачва. Акциите на символичните домакини зачестиха и бранителите на Ботев бяха принудени да проработят възнаграждението си.

Вместо обаче Лудогорец да излезе напред в резултата, това направи противникът му. В 16-ата минута, след отлично осъществяване на свободен удар, Тодор Неделев даде задатък на състава си, пред невярващия взор на Георги Дерменджиев.

До почивката всички дейности, офанзиви, напрегнати моменти бяха пред вратата на Ботев.

В цели 3 обособени случая " орлите " нацелваха гредите зад Даниел Кайзер, само че кълбото по този начин и не пожела да премине голлинията.

Малко преди почивката на терена прехвърчаха и известни искри сред част от звездите на " зелените " и " канарчетата ", само че реферът Тодоров реши да не бърка в джобчето си и да не предизвестява публично футболистите на двете единайсеторки.

Авансът на пловдивчани се резервира, въпреки и с огромна доза шанс, до края на първите 45 минути.

Втората част от дуела започва вихрено за Лудогорец, като единствено две минути след подновяването на играта резултатът към този момент беше изменен.

В прегръдките на съотборниците си се озова Вандерсон, който осъществя попадение за 1:1, връщайки състава си в мача.

Следващите 15 минути още веднъж бяха в интерес на " зелените ", само че втори техен гол не падна в границите на първия час от срещата.

До края на мача нови голове не паднаха, а срещата бе решена след осъществявания на дузпи.

При тях пловдивчани бяха с един удар по-точни, като надвиха с общ резултат 6:5.