Ботев (Пловдив) спечели финала за Купата на БФС при децата,

...

Ботев с купата на България при набор 2005

Ботев (Пловдив) завоюва финала за Купата на БФС при децата, родени през 2005 година след триумф с дузпи 5:4 против Лудогорец. В постоянното време мачът приключи 1:1.

Ботев (Пловдив) бе по-активният тим през първото полувреме, владеше топката и опитваше удари при всяка комфортна обстановка. В 10-ата минута Димитър Петров от Ботев (Пловдив) нацели напречната греда от директен свободен удар. Петър Атанасов направи добавка, само че вратарят на Лудогорец избави.

В 50-ата минута Ботев поведе. Мартин Драганов се озова на точното място в наказателното поле и изведе " канарчетата " напред. Две минути преди края Лудогорец изравни. След центриране от корнер вратарят на Ботев не съумя да избие и Петър Кирев изравни.

В добавеното време Драганов пропусна за Ботев.
Източник: marica.bg