"Ботев" остана на върха след мачовете от 29-ия кръг на

...

Ботев/Враца/ победи с 2:0 Оборище в Панагюрище и лети към Първа лига

"Ботев " остана на върха след мачовете от 29-ия кръг на Втора футболна лига, откакто удари с 2:0 "Оборище " на неговия стадион "Орчо Войвода " в Панагюрище. Успехът беше изкован пред погледите на към 300 почитатели от Враца, които поддържаха своите любимци. Поражението закотви домакините в "зоната на здрача ", като над тях надвисна угрозата от изпадане при дилетантите.
Врачани бяха по-дейният тим преди почивката, само че съумяха да открият резултата надълбоко в добавеното време на първата част. Тогав при осъществяване на директен свободен удар, Петър Атанасов копна топката и изведе Иван Колев, който безмилостно я забоде в мрежата на домакините за 0:1.
След почивката врачани излязоха с концепцията да вкарат втори гол и да откажат домакините от взлом на отчаянието. Това им се отдаде в 78-та ми., когато Иван Колев прониза за повторно вратаря на панагюрци Александър Конов за 0:2.
До края отборът на Сашо Ангелов умъртви темпото и не даде очаквания на "Оборище " даже за почетно попадение.
Трите точки на стадион "Орчо Войвода " резервираха статуквото на върха във Втона лига. Врачани имат 61 точки, а преследвачите му - "железничарите " и "царете " - по 60 пункта.
Драмата във Втора лига ще приключи с мачовете от 30-ия кръг - на 19 май, когато "Ботев " посреща "Монтана ", "Локомотив " /Сф/ гостува на "Ботев " в Гълъбово, а "Царско село " посреща "Черноморец " /Балчик/.

"Оборище ": Александър Конов, Ангел Делчев, Мартин Василев, Мартин Сандов, Васил Попов, Кантен Гийон, Никола Георгиев, Фернандо Енрике Кавалканте, Тодор Чаворски, Едоардо Лима, Мариян Наплатано /резерви: Николай Радев, Джордж Лукас, Емил Колев, Лъчезар Ангелов, Любомир Гуцев, Илия Карапетров, Кристиян Славов/.
"Ботев ": Александър Любенов, Атанас Фиданин, Деян Иванов, Емил Стоев, Ивайло Михайлов, Иван Колев, Иво Харизанов, Йордан Апостолов, Кристиян Григоров, Петър Атанасов, Спас Георгиев /резерви: Христо Митов, Андреас Васев, Атанас Димитров, Атанас Кабов, Лорислав Борисов, Георги Янев, Петър Альошев/.
Източник: bulnews.bg