Ботев“ едва успя да се спаси от загуба срещу последния

...

Мъка във Враца! „Ботев“ едва се спаси от загуба срещу последния в класирането „Спартак“ /Варна/

„ Ботев “ едвам съумя да се избави от загуба против последния в класирането „ Спартак “ (Варна) в мач от първия кръг на плейофната фаза.
Във втори следващ мач капитанът на домакините Красимир Костов направи груба неточност, след която гостите поведоха в резултата.
Румен Руменов откри резултата в 8-ата минута, а резервата Красимир Тодоров в 89-ата изравни.
Двубоят бе от извънредно значение и за двата тима. При победа врачани си подсигуряваха мястото в елита и за следващата година, защото щяха да се откъснат на 8 точки от 14-ия „ Хебър “ (завършилият на това място ще играе бараж за влизане/оставане) четири кръга преди края. " Соколите " пък са на цели 7 точки от „ Хебър “ и в случай че през днешния ден не победят във Враца, възможноста да се преборят за оцеляването си става минимална.
Срещата стартира стремително и гостите откриха резултата още в 8-ата минута. Баланюк бе изведен зад бранителите в " зелено ", Костов излезе неразчетено отвън наказателното поле, с цел да го пресече. Последва пас към Руменов, който овладя и със мощен шут от 17 метра изпрати топката в мрежата на домакините.
След попадението „ Ботев “ стартира да владее топката надалеч повече от своя противник, само че мъчно стигаше до вратата. От своя страна Спартак реализира рискова контраофанзива в 27-ата минута. Тя бе приключена още веднъж от Руменов, който този път стреля около левия непряк дирек.
Пет минути по-късно варненци за следващ път хванаха домакините на контраофанзива. Йорданов преодоля 30 метра и подаде към Микелс, който доста съобразително откри с едно допиране Руменов. Халфът шутира мощно леко диагонално, само че Костов мазета.
В заключителните секунди на първата част „ Ботев “ насочи първия си прецизен удар. Това стори Сербер, който стреля отдалеко, а Фигейредо без проблем улови.
Второто полувреме стартира със скоростна офанзива за врачани. Маджуга я приключи с рисков изстер от 17-18 мера, който профуча над гредата. Спартак отговори с шут на Микелс в 50-ата минута, а Костов мазета в корнер.
Далеч по-добрата игра на врачани спрямо първото полувреме за малко не даде резултат в 54-ата минута. Тогава Генов овладя съвършено дълъг пас, макар че на гърба му бе Цветков, само че останал очи в очи с Фигейредо трансферира и него, и вратата на гостите.
В 67-ата минута Руменов за малко не се разписа за повторно. Халфът опитва да центрира отдясно, само че осъществяването му се получи като подъл удар, който Костов с тъга мазета навръх голлинията.
В 77-ата минута Цветков чукна в крайници Генов в личното си наказателно поле при офанзива на домакините. Първоначално съдията не уточни бялата точка, само че след намесата на ВАР поправя решението си. С осъществяването на дузпата се нагърби пострадалият, който обаче насочи слаб удар и Фигейредо избави.
В 82-ата минута „ Ботев “ сътвори нова отлична обстановка да изравни. Фигейредо се оправи с рисково центриране по земя и мазета с крайник, само че топката отиде към Цветанов. Левият халф-бек шутира от 12-13 метра, само че състезател на " соколите " почисти малко пред голлинията.
Надмощието на „ Ботев “ през второто полувреме бе материализирано чак в 89-ата минута. Това стори резервата Тодоров, който изравни след майсторски диагонален изстрел.
Секунди по-късно голмайсторът можеше да се трансформира в огромния воин за своите, когато се завъртя на 90 градуса и шутира, само че около горния десен ъгъл на варненската врата.

„ Ботев “ (Враца) - „ Спартак “ (Варна) 1:1

0:1 Румен Руменов 8
1:1 Красимир Тодоров 89

Стартови сформира:
„ Ботев “ (Враца): 76. Костов, 3. Кавдански, 6. Георгиев, 8. Фераресо, 9. Генов, 11. Цветанов, 14. Маджуга, 17. Ивайлов, 20. Меси, 23. Мендоса, 28. Сербер
„ Спартак “ (Варна): 31. Фигейредо, 3. Карамоко, 22. Хименес, 66. Цветков, 11. Митев, 14. Ромееш, 82. Йорданов, 8. Климентов, 10. Руменов, 7. Микелс, 27. Баланюк
Източник: bulnews.bg