Бостън спечели и второто си домакинство през новия сезон, след

...

Бостън навакса 19 точки и победи Милуоки

Бостън завоюва и второто си домакинство през новия сезон, откакто се оправи със 116:105 с гостуващия отбор на Милуоки. Селтикс изоставаха с 19 точки разлика в един миг от първото полувреме, само че откриха верния темп и още след третата четвърт, извоювана с 38:18, към този момент водеха в резултата, а в оставащите 12 минути просто узакониха триумфа, който е общо трети за тях в четири мача.

Кемба Уокър бе над всички с 32 точки, 6 битки и 6 асистенции, Джейсън Тейтъм добави 25 точки, а Гордън Хейуърд се отличи с 21 точки, 10 битки и 7 асистенции. Маркъс Смарт се регистрира с 19 точки, а Даниел Тейс с 11 и 9 битки добави листата с изпълнители от стартовите пет.

Крис Мидълтън вкара 26 точки за Милуоки, а Янис Адетокумбо добави 22, овладя 13 битки и даде 5 асистенции. Джордж Хил се включи от аварийна пейка с 12 точки при втората загуба на Бъкс през сезона.