БОСТЪН (АП) — Дейвид Пастрнак вкара в началната смяна на

...

Дейвид Пастрнак отбелязва хеттрик, Бруинс победи Авеланш с 5-2; Кейл Макар пада малко по-малко от Боби Ор

БОСТЪН (АП) — Дейвид Пастрнак вкара в началната промяна на мача, означи два застрахователни гола в края на третия интервал и Бостън Бруинс удържаха нажежения Колорадо Авеланш 5-2 в четвъртък вечерта.

Джейк ДеБруск и Якуб Лауко също означиха за Бруинс, които завоюваха третата си поредна победа и се усъвършенстваха до 8-1-3 в последните си 12 мача.

Кейл Макар от Колорадо събра една асистенция, само че не му доближи точка, с цел да се изравни с члена на Залата на славата Боби Ор като най-бързия бранител, събрал 300 точки в кариерата си в НХЛ. Ор го направи в 279-ия си мач в кариерата на 13 декември 1970 година Макар изигра 279-ия си мач в четвъртък и в този момент има 299 точки в кариерата.

Изигравайки своя шести следващ мач и правейки своя четвърти следващ старт за първи път от плейофите за Купа Стенли през 2022 година, Джереми Суейман направи 30 спасявания за Бостън.

Нейтън Маккинън и Майлс Ууд означиха за Колорадо, който загуби едвам за четвърти път в 14 мача.