Борусия (Дортмунд) зарадва привържениците си с изразителна домакинска победа с

...

Борусия показа мощ преди голямата битка за среброто

Борусия (Дортмунд) зарадва последователите си с изразителна домакинска победа с 3:0 над Щутгарт в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата. След като в събота Шалке 04 загуби своя мач, борбата за второто място става още по-интересна, тъй като в този момент към този момент разликата сред двата клуба от Рур е единствено точка в интерес на “миньорите”, а след седмица следва дерби сред тях.

So wollen wir Euch sehen! #BVBVFB 3-0 pic.twitter.com/cJQtFRJENy
— Borussia Dortmund (@BVB) April 8, 2018
Щутгарт беше в мощна серия от осем мача без загуба, само че през днешния ден се оказа безпомощен пред въодушевената игра на “жълто-черните”. Борусия се забавляваше на терена и справедливо стигна до три попадения. Първото от тях пристигна инцидентно, откакто в 38-ата минута Кристиан Пулишич опита да центрира, само че топката влетя непосредствено в мрежата на Рон-Роберт Цийлер.

В 48-ата головата машина Миши Батшуай добави нов гол на сметката си, откакто приключи тъкмо след двойно подаване с Нури Шахин. След още 11 минути Максимилиан Филип насочи топката за 3:0 и всичко беше ясно.

His first goal since....

Stuttgart away! #BVBVfB 3-0 pic.twitter.com/OBSgWCRAoI
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) April 8, 2018
Щутгарт стигна единствено до една греда на Марио Гомес в 85-ата минута.

В края остана време за дебюта на новия халф на Борусия Серджио Гомес, който през зимата беше притеглен от Барселона.

“Швабите” са девети в класирането и ще се надяват да завършат най-малко на седма позиция, когато при избрани условия би им дала виза за Европа.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 29 кръг, неделя 8 април  Борусия (Дортмунд) 3:0краен резулат  Щутгарт