Борусия (Дортмунд) започна с победа предсезонното си турне в САЩ,

...

Борусия победи Сиатъл Саундърс

Борусия (Дортмунд) стартира с победа предсезонното си турне в Съединени американски щати, откакто се наложи с 3:1 над представителя на МЛС Сиатъл Саундърс.

Мариус Волф откри резултата в интерес на немския отбор десетина минути преди почивката, а малко след подновяването на играта Пако Алкасер повиши на 2:0.

Джоната Кембъл върна един гол за Сиатъл в 54-тата минута, само че в 77-мата англичанинът Джейдън Санчо оформи крайния резултат.

Старши треньорът на Борусия Люсиен Фавр заложи на по-експериментален състав при започване на мача, само че в средата на второто полувреме в игра се появиха множеството от звездите на тима, както и новите попълнения - Юлиян Бранд, Торган Азар, Нико Шулц и Матс Хумелс.

Следващият надзорен мач на Борусия е на 20 юли против първенеца на Европа Ливърпул.