Борусия (Дортмунд) спечели по сравнително лесен начин домакинството си на

...

Новият Батман на Борусия няма спирка, качи дортмундци на бронзовата позиция в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) завоюва по относително елементарен метод семейството си на Хамбургер в дуела сред двата отбора от 22-ия кръг на Бундеслигата.

Битката на стадион " Сигнал Идуна Парк " приключи при резултат 2:0.

Новата звезда на рурци Миши Батшуай още веднъж се разписа. Недооцененият в Челси нападател осъществя отлично попадение за своя отбор след 49 минути игра.

Започналият с няколко гола и асистенции престоя си в отбора от Дортмунд Батшуай още веднъж впечатли с представянето си на терена, като на два пъти и през първото полувреме бе покрай гола, само че шансът не беше на негова страна.

Миши Батшуай: Чух, че имало свободна позиция за Батман в Бундеслигата

Белгиецът стартира в закачлив жанр престоя си в Борусия (Дортмунд)

Крайното 2:0 оформи Марио Гьотце, разписал се в продължението на мача.

Борусия надигра единствения тим, който е бил участник в немския хайлайф без никакво спиране. Северняците направиха мощен старт от две победи, само че в последните осем кръга взеха единствено четири точки след четири ремита и остават в зоната на изпадащите.

В предходните 101 дуела сред тези два тима в Бундеслигата са паднали рекордните 361 гола, като това съревнование е №1 във връзка с маркираните попадения. И двата отбора са обичаните си жертви при вкараните голове, където имаме лека преднина за рурци - 182:179.

Днес висока ефикасност нямаше, само че напрежение не липсваше.

Борусия води единствено с 38:36 триумфа в директните мачове до момента за състезание. " Жълто-черните " се намират в серия от пет следващи триумфа над Хамбургер с обща голова разлика 16:2.

Петер Щьогер: Марко Ройс ще реши по кое време е подготвен за игра
Треньорът на Борусия: След като взехме решение казуса с Обамеянг, атмосферата още веднъж е спокойна

" Марко Ройс ще реши по кое време е подготвен за игра "