Борусия (Дортмунд) се класира за 1/8-финалите на Купата на Германия,

...

Дортмунд продължава, Вердер се провали

Борусия (Дортмунд) се класира за 1/8-финалите на Купата на Германия, откакто победи като посетител с 2:0 тима на Хановер 96, който се намира на пето място във краткотрайното класиране на Втора Бундеслига.

Гостите поведоха още в 11-ата минута, когато Брант много елегантно намери Мукоко, който замени подавания с Азар и съвсем от аутлинията потърси остро паралелно подаване. Брайт Арей-Мби протегна крайник и отклони топката, която мина под плонжа на Вайнкауф и влезе в близкия му ъгъл - автогол и преднина за Дортмунд.

Вердер (Бремен), в чийто състав българският национал Илия Груев изигра 120 минути и осъществя дузпа, отпадна още във втория кръг на Купата на Германия. " Бременските музиканти " разочароваха през първото полувреме, след което губеха с 0:2 от втородивизионния Падерборн като посетител.

Домакините наклониха съществено везните в своя изгода след попадения на Феликс Плате (22`) и Сърлорд Контех (43`). След почивката обаче гостите изравниха посредством Леонардо Битенкурт (65`) и Митчел Вайзер (84`) и вкараха мача в продължения. В тях нов гол не падна и 1/8-финалистът трябваше да се дефинира след осъществяване на дузпи.

Двата тима извършиха безупречно първите осем от тях. Сред тях бе и Илия Груев, който осъществя четвъртата дузпа за Верден. Битенкурт обаче пропусна петия 11-метров углавен удар за " бременските музиканти ". Ричмънд Тачи бе прецизен за Падерборн и прати тима си в третия кръг.

Още един първокласен отбор - Фрайбург, който се показва доста добре от началото на сезона, също имаше проблеми против втородивизионен отбор, само че въпреки всичко стигна до идната фаза.

Санкт Паули поведе след гол на Лукас Дашнер (42`). Матиас Гинтер изравни в третата минута на добавеното време, а минута преди края на продълженията Михаел Грегорич направи цялостен поврат и прати тима от Шварцвалд в идната фаза.

Зандхаузен водеше с 2:0 против Карлсруе, само че през второто полувреме гостите изравниха и този мач също трябваше да се реши след продължения и дузпи. В последна сметка домакините победиха след драма с 16 удара от бялата точка.
Източник: lupa.bg