Борусия Дортмунд и Манчестър Сити завършиха наравно 0:0 в мач

...

Вратар спаси ценна точка за Борусия Дортмунд срещу Ман Сити

Борусия Дортмунд и Манчестър Сити приключиха наедно 0:0 в мач от петия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Големият воин на вечерта беше вратарят на " жълто-черните " Грегор Кобел, който отрази дузпа на Рияд Марез в 58-ата минута.

След този мач " жителите " остават първи в групата с 11 точки, а вестфалци са втори с 8 точки. Така и двата тима не престават в елиминационната фаза на шампионата.

Срещата стартира по-силно за домакините. В 7-ата минута удар на Юлиан Брандт от директен свободен удар мина над вратата на Щефан Ортега. В 25-та минута стражът на гостите се оправи с удар на Джовани Рейна. Малко по-късно с пропуск се отличи и Юсуфа Мукоко.

В 45-ата минута Нейтън Аке се извиси над всички след осъществяване на корнер, само че стреля над вратата.

В 58-ата минута Рияд Марез навлезе в наказателното поле и беше препънат от Емре Джан. Сити получи дузпа, а зад топката застана Марез, чийто удар беше избавен от Кобел. Малко по-късно стражът отрази удар на Илкай Гюндоган. В 69-ата минута Марез смъкна за Хулиан Алварес, който насочи удар, само че Кобел избави.