Борещият се за Скудето Наполи загуби с шокиращото 2:3 при

...

Истинско крушение за Наполи - партенопеите вън от борбата за Скудетото

Борещият се за Скудето Наполи загуби с шокиращото 2:3 при визитата си на „ Карло Кастелани “ против Емполи. „ Партенопеите “ останаха на пет точки от Интер и четири от Милан след 34 изиграни срещи. Двата милански гранда имат и среща пасив по отношение на "адзурите ".

Двубоят стартира чудесно за неаполитанците, които сътвориха много шансове пред вратата на домакините. Резултат имаше едвам в предпоследната минута на първата част, когато Мертенс откри. Лозано пусна паралелен пас отдясно, Осимен пропусна, а белгиецът от придвижване, с прекрасен удар осъществя. Осем минути след началото на втората част пристигна и второто попадение на гостите – Лоренцо Инсиние, наподобява бе успокоил отбора от Неапол с прецизен удар във вратата на Гуилермо Викарио.

Последните 15 минути обаче бяха безусловно пагубни за момчетата на Лучано Спалети. Натискът на Емполи се усили, а „ адзурите “ се дръпнаха обратно. В 80-ата минута ирландският халф Лиъм Хендерсън понижи. 180 секунди по-късно Андреа Пинамонти шокира партенопеите “, а след още 4 минути още веднъж юношата на Интер бе прецизен – 3:2 за Емполи.