Битката за второто място в Северозападната Трета лига стана ожесточена

...

Бдин загуби в Левски

Битката за второто място в Северозападната Трета лига стана яростна откакто Бдин (Видин) позволи втора поредна загуба. Днес в град Левски го победи едноименния отбор с 2:1 в мач от 21-ия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужен триумф за домакините, които преобладаваха през целия дуел. Те вкараха два гола за четвърт час през първото полувреме, дело на Ивайло Иванов от дузпа и Любомир Тодоров с 30-метров прехвърлящ удар. Гостите понижиха резултата в 80-ата минута посредством Калоян Цветков. Веднага по-късно двата тима останаха с по 10 футболисти за сдърпване сред вратаря на Левски и противник. След този мач левскарите са единствено на точка след бдинци.

Едноименният отбор на град Левски победи гостуващия му Бдин (Видин) с 2:1. Двубоят е от 21-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Селекцията на Петър Ванков доминираше през целия мач. Вместо да бие с разлика, загуби вратаря си и капитан Иван Георгиев за идващия кръг. Левскарите пречупиха противника за четвърт час. В 20-ата минута Евгени Систов бе фаулиран в наказателното поле и Ивайло Иванов осъществя отсъдената дузпа. 14 минути по-късно Любомир Тодоров вкара извънредно хубав гол, прехвърляйки видинския пазач с удар от 30 метра. Още две положения пропусна Иванов до почивката. След нея превъзходството на домакините продължи. Тодоров и Систов този път не бяха точни. В 80-ата минута бдинци извършиха фаул, левскарския пазач Иван Георгиев мазета, само че към Калоян Цветков, който изпрати топката в мрежата му. Веднага след гола състезател на гостите насочи обидна имитация към Георгиев, който го подгони по терена. Реферът подвигна пряк червен картон на Георгиев и втори жълт и червен за провокаторът.

ЛЕВСКИ - БДИН 2:1

1:0 Ивайло Иванов (20)
2:0 Тодоров (34)
2:1 Цветков (80)