Без съмнение това бе най-стойностният мач на първенството. Истински футболен

...

Футболен трилър: Испания е на четвъртфинал след 5:3 срещу Хърватия

Без подозрение това бе най-стойностният мач на шампионата. Истински футболен трилър.

В 20-ата минута автогол на Педри и безучна неточност на Симон даде преднина на Хърватия, само че в 38-ата минута Сарабия изравни. В 57-ата минута Испания обърна развоя на резултата с гол на Аспиликуета. Третият гол за Испания пристигна в 78-ата минута, когато прецизен беше Феран Торес. В 85-ата минута резервата Оршич върна тима си в мача, откакто съумя да нанесе прецизен удар. В добавеното време на мача Пашалич възвърне равенството. Следват продължения. В 100-ата минута Алваро Мората се разписа и даде нов задатък на отбора си. Три минути по-късно Оярсабал направи резултата 5:3, което се оказа и крайния резултат в мача.

Източник: frognews.bg