Бетис победи с 3:1 гостуващия Алмерия и се изкачи на

...

Неостаряващият Хоакин отново помогна на Бетис

Бетис победи с 3:1 гостуващия Алмерия и се изкачи на 4-о място в класирането на Ла Лига. Въпреки умората от мача с Рома в Лига Европа, футболистите на Мануел Пелегрини взеха скъпи три точки и се изравниха с Атлетико Мадрид и Реал Сосиедад. Голям принос за триумфа има легендата на " вердибланкос " Хоакин. 41-годишният някогашен испански национал влезе като запаса при 1:1 и незабавно асистира за гола на Борха Иглеасиас, а малко по-късно второто попадение на Вилиам Карвальо прекърши съпротивителните сили на гостите.

Отсъствието на няколко титуляри не попречи на Бетис да наложи съществено превъзходство още в началните минути. Първата голова опция се откри пред Родри, само че неговият удар беше блокиран от защитник на Алмерия. В 23-ата минута левият бек на севилци Алекс Морено стигна до аутлинията и с доза шанс откри непокрития Карвальо, който на празна врата откри резултата.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи мачове от испанската LaLiga, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport 4.