Берое“ загуби с 0:2 от Рубин“ (Казан) в контролна среща,

...

Берое загуби с 0:2 от Рубин

„ Берое “ загуби с 0:2 от „ Рубин “ (Казан) в контролна среща, играна в турския курорт Белек.

Попадения в двете полувремена взеха решение дуела, а техни създатели бяха Фамейе и Мулин.

Още във 2. минута Иван Гошев отрази рисков удар с глава на Саплинов след корнер, а при добавката Фамейе уцели напречната греда от непосредствена непосредственост.

Малко по-късно Гошев още веднъж се отличи с добра интервенция, отразявайки подъл изстрел от отдалеченост на Кабутов.

Рубин поведе с 1:0 в 17-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Берое, Фамейе със странична ножица засече топката и я прати във вратата на Иван Гошев.

Три минути по-късно Гошев се наложи да отразява рисков удар на Горбунов. В 24-ата минута Фамейе направи доста огромен пропуск на празна врата.

Фамейе насочи рисков удар с глава в 26-ата минута, само че топката мина настрана от левия дирек на вратата на Иван Гошев.

Тонислав Йорданов насочи първия прецизен удар за Берое в мача в 37-ата минута, само че Беленов избави. Горбунов излезе самичък против Иван Гошев в 39-ата минута, само че вратарят на Берое съумя да се намеси и да избие в кронер.

Берое и Рубин приключиха първото полувреме в понижени сформира, откакто Симеон Мечев и Жотов получиха директни червени картони в 43-ата минута.

Двата тима започнаха второто полувреме с по 11 футболисти, като Калоян Кръстев влезе на мястото на изгонения Мечев. Второто полувреме стартира с доста огромна заплаха пред вратата на Иван Караджов. Камил Мулин излезе самичък против Караджов, само че нападателят стреля в навън.

Руслан Безруков стреля от дребен ъгъл в 61-ата минута, само че Иван Караджов избави.

Седем минути по-късно резултатът стана 2:0, откакто Камил Мулин вкара топката във вратата на Караджов.

Следващата контрола на Берое е против полския „ Подбескидже “ на 24 януари.

Берое: 23. Иван Гошев (46′ – Иван Караджов), 6. Макс Челич (58′ – Георги Динков), 14. Педро Енрике (72′ – Симеон Германов), 5. Зария Ламбулич, 17. Спас Георгиев, 16. Симеон Мечев (46′ – Калоян Кръстев), 77. Божидар Пенчев (81′ – Никола Минков), 10. Йоан Бауренски, 18. Денислав Станчев (76′ – Атанас Йорданов), 21. Вини Трибуле (64′ – Васил Василев), 98. Тонислав Йорданов

Рубин: 31. Беленов, 2. Тесленко, 4. Мартинович, 38. Ашурматов, 70. Кабутов, 77. Самошников, 6. Дзагоев, 11. Горбунов, 21. Жотов, 55. Саплинов, 20. Фамейе
Източник: novinata.bg