Берое победи защитаващия титлата си и победител в редовния сезон

...

Берое би Монтана в първи плейофен финал

Берое победи защитаващия купата си и победител в постоянния сезон Монтана 2003 със 79:76 (15:20, 17:24, 31:18, 16:14) в първия заключителен плейоф в женското баскетболно състезание. Втората среща в серията до три победи е след два дни още веднъж в Монтана.

Старозагорки направиха първа крачка към требъл през този сезон, откакто към този момент завоюваха купата на България и трофея в Адриатическата лига. Двубоят стартира добре за шампионките, които имаха преимущество през първото полувреме, а малко след средата на втората четвърт водеха с 34:20.

След почивката Берое заигра по-силно и стартира последователно да съкратява пасива си, а със серия от 9:2 точки в края на частта даже стигна до поврат за 63:62. Гостенките усилиха задатъка си до 73:66 след 4:15 минути игра в последната част, само че Монтана не се съобщи и съумя да изравни за 75:75 малко повече от минута и половина преди края.

В последните 90 секунди Жаклин Златанова и Матеа Тавич бяха точни по два пъти от наказателната линия за 79:76, а със сирената Христина Иванова пропусна да изравни от зоната на трите точки.
Златанова беше най-хубава за старозагорки с 22 точки и 11 битки, Тавич добави 17 точки, а Сара Буут способства с 10 точки и 15 битки.

Бразилският гард Изабела Рамона Маседо беше най-резултатна в срещата с 27 точки за Монтана. Тя се отличи и с 14 битки и 5 асистенции. Христина Иванова приключи с 16 точки, 11 битки и 6 асистенции, само че това не беше задоволително.