Берое и Ботев Пловдив завършиха при резултат 1:1 в един

...

Дербито на Тракия завърши без победител

Берое и Ботев Пловдив приключиха при резултат 1:1 в един най-интересните конфликти от ХХI-ия кръг в efbet Лига. Попадението за заралии означи Джонатан единствено две минути преди почивката, а Реба Рабей изравни за " канарчетата " в 84-ата. Срещата ще се запомни и със завръщането на Давиде Мариани в българското състезание. Швейцарският халф размени Омар Камара в средата на втората част.

С точката заралии се изравниха като актив с шестия Левски, само че остават на седмата позиция поради по-лошата си голова разлика. " Канарчетата " пък дръпнаха с четири точки пред четвъртия Черно море и най-малко още един кръг ще бъдат в челната тройка.

Първата по-интересна обстановка пристигна след изминаването на 10 минути игра Лебон и Камара пробваха шанса си поредно, само че и в двата случая бранители на гостите блокираха техните изстрели. Старозагорци имаха искания за игра с ръка, само че те не бяха почетени. Три минути по-късно, след малко безредие топката отиде у Лебон, който залъга съперник в наказателното и стреля, само че Ханкич бе на мястото си.

Малко след изминаването на половин час игра Емануел Току стреля, само че право в центъра на вратата, където бе Ганев.

Две минути преди почивката Юсеин стреля от фал в стената, а в идващите секунди " канарчетата " не съумяха да изнесат топката добре.

Камара се възползва от тази дезориентацията на пловдивчани след фала и центрира, а след това няколко бранители се разминаха лековато с топката, която стигна до Тунгара, намерил непокрития Джонатан. Бразилецът от единствено няколко метра нямаше усложнения да вкара.

Началото на втората част бе много мудно, като първата по-интересна обстановка пристигна след изминаването на към 20 минути игра, когато Фал стреля, само че прав в центъра на защитаваната от Ханкич врата. Три минути по-късно Мечев опита изстрел с левия крайници, профучал около лявата греда на Ханкич.

Минута след удара на Фал, предстоящата промяна стана факт. Давиде Мариани размени Омар Камара.

След добра композиция на " канарчетата " Брахими " чукна " топката с пета и изведе Рабей самичък против Ганев, а играчът на пловдивчани бе безмилостен и по този начин оформи крайното 1:1.
Източник: fakti.bg