Белгия победи Швеция с 3:0 като гост в Стокхолм. Ромелу

...

Лукаку вкара хеттрик за Белгия срещу Швеция

Белгия победи Швеция с 3:0 като посетител в Стокхолм. Ромелу Лукаку остави обратно проблемите си в Серия А и вкара хеттрик за Белгия. Той има 71 попадения в 105 мача за националния отбор.

Лукаку откри в 35-ата минута, а по-късно повиши на 0:2 в 49-ата. И в двата случая асистенциите бяха на Доди Лукебакио. Третият гол падна в 82-ата минута след пас на дебютанта Бакайоко.

Лукаку не беше вкарвал гол за Белгия от съвсем две години насам. Но пък оказа помощ за съвършеното начало на новия треньор на алените дяволи Доменико Тедеско.

Ветеранът пък се върна в игра за Швеция. На 41 година 5 месеца и 21 дни той стана вторият най-възрастен футболист, взел участие в европейски квалификации. Златан се появи на терена в 73-ата минута за първия си мач като национал от година насам. Първоначално се смяташе, че Ибра ще усъвършенства върха на Дино Дзоф, който той държи от 1983 година насам.. Той игра против Гърция в петък на 41 година 5 месеца и 24 дни.
Източник: flashnews.bg