Белгия победи като гост Германия с 3:2 в приятелски мач

...

Белгия победи Германия за първи път от 69 години насам

Белгия победи като посетител Германия с 3:2 в другарски мач в Кьолн и записа първи триумф над Германия от 1954 година насам.

Гостите преобладаваха напълно през първото полувреме. Те поведоха с отлична контраофанзива с пет паса от дълбочина от личната си половина, когато Яник Караско, непокрит и с доста пространство пред себе су, откри резултата в шестата минута. Само три минути по-късно Кевин Де Бройне подаде топката към Ромелу Лукаку, който направи 2:0.

Белгийският нападател, който означи хеттрик при успеха с 3:0 над Швеция в първи мач от група " F " на квалификациите за Евро 2024 в петък и можеше да добави още един гол в 20-ата минута, когато раздруса гредата след мощен удар с глава.

Германците, които победиха Перу с 2:0 в събота в първия си интернационален мач след отпадането им от международното състезание в Катар, завоюваха дузпа малко преди почивката и нападателят Никлас Фюлкруг осъществя своя шести гол в шест интернационалните мача.

Въпреки по-оживеното второ полувреме, домакините позволиха трети гол, откакто Де Бройне приключи следващата бърза офанзива на Белгия в 78-ата минута.

Серж Гнабри понижи изоставането в 87-ата, само че това не беше задоволително, с цел да лиши новият треньор на Белгия Доменико Тедеско от втора победа в два мача.

" Бяхме прекомерно пасивни и не ги поставихме под никакъв напън ", сподели селекционерът на Германия Ханзи Флик. " Белгия употребява това безмилостно. Трябваше да променим малко нещата, с цел да намерим непоклатимост. Можете да видите, че имаме доста работа пред себе си. Искаме да сме по-активни и се справихме по-добре след към 30 минути. За нас, с взор към бъдещето, това е, върху което би трябвало да работим. Всички да работят дружно ", добави той.