Беласица и Етър направиха 1:1 в Симитли в мач от

...

Беласица и Етър не се победиха пред погледа на Бербатов

Беласица и Етър направиха 1:1 в Симитли в мач от Втора лига. Двубоят бе гледан и от Димитър Бербатов.

Първото полувреме предложи основно игра в центъра, с доста единоборства и съвсем без обстановки пред вратите. Мартин Моран в 6-ата минута стреля мощно до гредата, а две минути по-късно Карапетров от домакините отдясно опитва удар със шпагат, само че вратарят го затвори добре и се оправи. На неприятния терен мачът продължи без положения, с изключение на един удар на Карапетров, при който топката рикошира от Мариян Иванов в корнер. Полувремето отиваше към 0:0, когато в последната минута Айвън Ангелов с хубав параболичен удар трансферира излезлия напред Нисторов - 1:0.

След почивката Емануел Луканов пусна Николай Янков и Алехандро Гонсалвес на мястото на Митев и Илиев, а по-късно и Боби Трендафилов. Етър наложи напън и през втората част доминираше. Янков в 55-ата минута насочи удар, който не затрудни вратаря. Отново Ники Янков в 63-ата минута изстреля бомбен шут, само че уцели бранител пред вратата.
 Етър изкова сложна победа над Созопол и оглави Втора лига

" Виолетовите " преобладаваха през целия мач, само че по този начин и не успяваха да матират подредената отбрана на гостите

В последните 20 минути натискът на " болярите " стана осезателен и следваха състояние след състояние. В 72-ата минута Крум Стоянов центрира отляво, само че Радослав Терзиев не съумя пред вратата да нанесе удар. Малко по-късно още веднъж Янков от фаул стреля до гредата.

Олег Димитров в 77-ата минута насочи рисков удар, само че вратарят извади в корнер. Така се стигна до 79-ата минута, когато Трендафилов бе връхлетян от вратаря и последва дузпа. От бялата точка Георги Ангелов бе невъзмутим и изравни - 1:1. До края " виолетовите " търсеха втори гол, а в добавеното време след центриране на Алехандро Живко Петков се размина с топката пред голлинията.