Бдин /Видин/ допусна загуба с 0:2 при гостуването си на

...

Бдин /Видин/ загуби с 0:2 от Спортист в Своге

" Бдин " /Видин/ позволи загуба с 0:2 при гостуването си на " Спортист " в Своге в среща от 17-ия кръг на Втора футболна лига.
Мачът сред последните два тима в класирането вървеше към закономерно тъждество, само че в края, единствено за две минути - сред 81-ата и 83-тата, домакините означиха две попадения и се изкачиха на 15-а позиция в таблицата. " Бдин " остава твърдо на последното 18-о място с 14 точки.
Домакините бяха по-активният тим, а бдинци разчитаха на контраатаки. В 66-ата минута " Бдин " провежда бързо контранападение. Винисиус Белоти пое топката на 60 метра от вратата и направи независим рейд, стреля, само че вратарят Ивайло Василев избави. " Спортист " поведе в 81-ата минута. След изсипана топката в наказателното поле, Светослав Диков се пребори със стража Иван Василев и с пета вкара топката в мрежата.
След още две минути игра " Спортист " „ затвори “ мача след бърза контраофанзива. Антон Иванов пое, финтира защитник, озова се самичък против вратаря и шутира в мрежата за 2:0. В заключителните секунди на дуела Ивайло Василев избави удар на Владимир Айтов, с което резултатът се резервира неизменен.

" Бдин ": Иван Василев, Георги Иванов, Николай Дичев, Кристиян Вълков, Ивайло Иванов (39 – Стойчо Стойков), Калоян Цветков (89 – Даниел Стоянов), Владимир Айтов, Георги Станимиров, Цветомир Тодоров, Тома Ушагелов (46 – Винисиус Белоти Де Соуса), Валдемар Лашков (81 – Николай Цветков)

Следващата събота, 18 ноември, видинчани са домакини на елитния " Берое " /Стара Загора/ в среща от 1/16-финалите на шампионата за Купата на България по футбол. На 25 ноември стартира вторият стадий на Втора лига. " Бдин " гостува на " Янтра " /Габрово/, с който приключи 0:0 в първия кръг на шампионата.
Източник: bulnews.bg