Байерн спечели с 4:2 във Волфсбург и си върна първото

...

Байерн отказа Волфсбург само за десет минути

Байерн завоюва с 4:2 във Волфсбург и си върна първото място в Бундеслигата. Успехът е първи за баварците в шампионата през 2023 година Преди това те записаха три следващи ремита по 1:1.

Тимът на Юлиан Нагелсман събра 40 точки, една повече от. Трети на три точки зад водача е, а на още една обратно е Лайпциг.

Байерн реши всичко в мача с вълците единствено за 10 минути. За този интервал първенците вкараха три гола във вратата на противника си. Кингсли Коман откри в деветата минута, а пет по-късно още веднъж той вкара за 0:2. В първия случай му асистира Дейвис, във втория – Жоао Кансело. В 19-ата минута Томас Мюлер повиши на 0:3 след пас на Кимих. Бившият треньор на Байерн Нико Ковач, в този момент отпред на зелените, реагира със промяна още в 30-ата минута. Той пусна Камински и точно той върна един гол за Волсфбург за 1:3 в края на полувремето.

Интригата се върна 10 минути след почивката. Тогава Кимих получи втори жълт и надлежно – червен картон. Волсфбург натисна, само че Мусиала вкара за 1:4 в 73-ата минута. Вълците въпреки всичко върнаха още един гол – в 83-ата минута посредством Сванберг.. Вълците нямаха сили за повече и записаха трето проваляне подред. Преди това те бяха в серия от шест поредни победи.