Байерн разби с 6:1 в мач от междинния 14-и кръг

...

Байерн разби Вердер, Волфсбург би Дортмунд – ВИДЕО

Байерн разруши с 6:1 в мач от междинния 14-и кръг в Бундеслигата. Българският национал Илия Груев изигра 60 минути за гостите.

Байерн поведе още в шестата минута посредством Джамал Мусиала. Малко по-късно обаче Вердер изравни с първата си добра офанзива – Юнг вкара за 1:1. Баварците не изгубиха доста време, преди отново да поведат. В 17-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг изпусна дузпа, само че пет по-късно Серж Гнабри направи 2:1.  Две офанзиви по-късно стана 3:1 – Леон Горецка осъществя след пас на Кимих. Головата серия обаче не спря. В 28-ата минута Сане заобиколи вратаря и подаде на Гнабри – 4:1.

Другите два гола паднаха в края на мача. В 82-ата минута Мазрауи изведе Гнабри и той оформи своя хеттрик. Две минути по-късно Матис Тел осъществя третото си попадение през сезона.

Байерн е първи с 31 точки, а Вердер остава седми с 21.

По-рано Волфсбург победи Борусия Дортмунд с 2:0 на „ Фолксваген Арена “. Това е трети следващ триумф за вълците,. Попаденията вкараха Мики ван де Вен и Лукас Нмеча. Волфсбург е седми с 20 точки, Борусия е на четвърто място с 25 точки.

Източник: flashnews.bg