Байерн продължава гонитбата с Борусия след седма поредна победа Байерн

...

Байерн продължава гонитбата с Борусия след седма поредна победа

Байерн Мюнхен реализира седма поредна победа в Бундеслигата, откакто в предпоследен мач от 19-ия кръг надигра Щутгарт с 4:1. Баварците откриха резултата още в 5-та минута, когато Тиаго стреля през куп от тела в десния ъгъл на вратата. В 26-та обаче Анастасиос Донис изравни след хубав гол от далечно разстояние. Почивката пристигна при този малко предстоящ резултат.

През втората част Байерн въпреки всичко взе своето. Първто автогол на Кристиян Гентнер изведе още веднъж първенците напред, а по-късно и Леон Горецка вкара с глава за 3:1. Крайният резултат оформи Роберт Левандовски шест минути преди края на постоянното време с 11-то си попадение през този сезон в немския шампионат.

Така Байерн продължава да изостава на шест точки от Борусия Дортмунд и е единствено на три пред третия Борусия Мьонхенгладбах. В идващия кръг баварците гостуват на Байер Леверкузен в опит да продължат сполучливата си победа серия. /БГНЕС
Източник: bgnes.com