Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг играят при 3:2 в дербито

...

НА ЖИВО: Байерн - РБ Лайпциг 3:2,

Байерн Мюнхен и Република България Лайпциг играят при 3:2 в дербито на 21-ия кръг на Бундеслигата. В 12-ата минута Томас Мюлер откри резултата, а в 27-ата Андре Силва изравни. В 43-ата минута Роберт Левандовски още веднъж изведе баварците напред. В началото на втората част Кристофър Нкунку изравни, само че в 58-ата минута Йошко Гвардиол си вкара автогол. Срещата се излъчва онлайн по DIEMA SPORT 3, а в уеб страницата Gong.bg ще проследим най-интересното от конфликта на „ Алианц Арена”.

Срещата стартира с две благоприятни условия пред Серж Гнабри, само че вратарят Петер Гулаши се оправи при ударите на крилото. В 9-ата минута Корентен Толисо получи пред наказателното поле и насочи удар, който беше неакуратен. Минута по-късно "биковете " дадоха отговор с удар на Дани Олмо. Испанецът получи от Андре Силва пред наказателното поле, само че стреля над вратата.

В 12-ата минута баварците поведоха. Гостите се огънаха под пресата на домакините. Толисо лиши топката от бранител, след което кълбото се озова в Роберт Левандовски. Полякът напредна и насочи удар, който Гулаши съумя да избие, само че Томас Мюлер от няколко метра на празна врата нямаше по какъв начин да сбърка.

Три минути по-късно първенците бяха покрай удвояване на преднината си. Гнабри пусна паралелен пас в наказателното поле, а на далечната греда Левандовски не съумя да засече. Лайпциг бързо отговори с многоходова офанзива, която приключи със избавяне на Мануел Нойер след удар на Олмо от близка отдалеченост.

В 18-ата минута Нойер още веднъж се оправи ослепително след удар на Олмо. "Биковете " проведоха офанзива отляво, като Нкунку изведе испанеца на стрелкова позиция.

В 27-ата минута Лайпциг изравни. Толис сбърка в центъра, което разреши на Нкунку да напредне през центъра и да навлезе в наказателното поле. Франузинът пусна към Конрад Лаймер отдясно. Австриецът насочи удар, който срещна дясната греда, а Никлас Зюле и Бенжамен Павар не се ориентираха добре, което разреши на Андре Силва от сложна позиция да изравни.

В 32-ата минута избита топка стигна до Мюлер пред наказателното поле. Нападателят насочи тежък удар, само че Гулаши внимаваше и мазета. Две минути по-късно Коман беше покрай фантастично попадение. Французинът проби отляво и опита страховит прехвърлящ удар, само че топката срещна лявата странична греда.

В 37-ата минута Левандовски съумя да отнеме топката от Гвардиол и откри Гнабри. Крилото с съвършено центриране откри Мюлер, който се вклини сред двама бранители и с глава се разписа. След намесата на ВАР обаче реферът Свен Яблонски анулира попадението поради нарушаване на Леви против хърватския бранител. Четири минути по-късно Левандовски насочи удар с глава след центриране на Коман, само че над вратата.

В 44-ата минута домакините още веднъж поведоха. Гнабри получи отляво, напредна и центрира в наказателното поле, където Левандовски съумя да изпревари трима бранители и с глава не остави шансове на вратаря на "биковете ".

Втората част стартира с рисков удар от далечна отдалеченост на Толисо. В 53-ата минута Байерн загуби топката в центъра на терена, което разреши на Лаймер да изведе Нкунку очи в очи с Нойер и французинът невъзмутимо прати топката в мрежата.

В 58-ата минута Байерн още веднъж излезе напред. Коман изведе Гнабри отдясно, а немският национал опита остро центриране, само че след рикошет в Гвардиол, топката се озова в мрежата на "биковете ".

Байерн – Република България Лайпциг 3:2

1:0 Томас Мюлер (12)

1:1 Андре Силва (27)

2:1 Роберт Левандовски (44)

2:2 Кристофър Нкунку (53)

3:2 Йошко Гвардиол (58-автогол)

Байерн: 1. Мануел Нойер, 4. Никлас Зюле, 5. Бенжамен Павар, 6. Йозуа Кимих, 7. Серж Гнабри, 9. Роберт Левандовски, 10. Лирой Сане, 11. Кингсли Коман, 21. Люка Ернандес, 24. Корентен Толисо, 25. Томас Мюлер

Треньор: Юлиан Нагелсман

Tonight's XI to face ⚔️
— FC Bayern English (@FCBayernEN)
Република България Лайпциг: 1. Петер Гулаши, 4. Вили Орбан, 3. Анхелиньо, 18. Лукас Клостерман, 18. Кристофър Нкунку, 22. Норди Мукиеле, 25. Дани Олмо, 27. Конрад Лаймер, 32. Йошко Гвардиол, 33. Андре Силва, 44. Кевин Кампл (46 - 17. Доминик Собослай)

Треньор: Доменико Тедеско

Domenico 's starting XI to take on Bayern!