Байерн Мюнхен и Арминия Билефелд направиха зрелищно равенство 3:3 в

...

Световният шампион Байерн направи грешна стъпка в Бундеслигата

Байерн Мюнхен и Арминия Билефелд направиха зрелищно тъждество 3:3 в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Изненадващо гостите поведоха в деветата минута посредством Мишел Влап, а в края на първото полувреме Амос Пайпер (37) удвои преднината на отбора си. Роберт Левандовски (47) понижи резултата при започване на втората част, само че две минути по-късно Кристиан Гебауер още веднъж осъществя за Арминия Билефелд. Малко по-късно Корентен Толисо (57) осъществя второ попадение за домакините, а Алфонсо Дейвис (69) изравни с хубав гол.

Под изобилният снеговалеж при започване на дуела Ханс-Дитер Флик бе дал отмора на огромна част от титулярите си, само че гостите можеха да изненадат неприятно международният клубен първенец. В последна сметка двата отбора поделиха точките, с които баварците остават на върха в Бундеслигата с актив от 49 точки, до момента в който Арминия е 16-и с 18.