Байер Леверкузен постигна победа с 2:1 над борещия се за

...

Байер Леверкузен вгорчи дебюта на Феликс Магат

Байер Леверкузен реализира победа с 2:1 над борещия се за оцеляване в Бундеслигата Херта. "Аспирините " не престават да държат третото място в немския хайлайф, а срещата ще се запомни и с дебюта на Феликс Магат отпред на столичния отбор.

Аржентинският стрелец Лукас Аларио откри на "БайАрена " в 34-ата минута след подаване на Муса Диаби. Само шест по-късно Карим Белараби удвои след още една асистенция на френския флангови футболист.

Владимир Дарида даде очаквания за нещо на берлинчани, намалявайки резултата единствено 120 секунди след попадението на Белараби, само че това бе всичко по силите на "старата госпожа ".

Тимът от Леверкузен е с 51 точки, на 6 пред четвъртия Република България Лайпциг и на също толкоз от втория Борусия Дортмунд. Столичният отбор пък е на предпоследната 17-а позиция с 26 пункта, колкото имат 15-ият и 16-ият Аугсбург и Арминия Билефелд.