Баскетболният ЦСКА се наложи над Академик Пловдив с 87:70 (18:17,

...

ЦСКА разби Академик Пловдив в НБЛ

Баскетболният ЦСКА се наложи над Академик Пловдив с 87:70 (18:17, 35:13, 15:19, 19:21) в мач от втория кръг на Националната баскетболна лига, изигран в зала „ Сила “.

Двубоят стартира равностойно, като минути преди края на първия интервал ЦСКА дръпна с 18:9, само че Академик съумя да навакса изоставането си със серия от осем безответни точки в края. Втората част мина напълно под диктовката на „ армейците “, които вкараха 35 точки в границите на 10 минути, с цел да поведат с 53:30 на полувремето. През втората част Академик Пловдив постави старания да се върне дуела, само че несполучлив и загуби.

Най-резултатен за ЦСКА бе Георги Боянов, който се регистрира с 20 точки за триумфа. Александър Радукич наниза 19 пункта, а Кейлъб Уесън добави 16 точки. Най-ефективен за домакините бе Тайлър Криймър, който вкара 15 точки и улови 10 битки за дабъл-дабъл.