Баскетболистките на Монтана завършиха със загуба участието си във втория

...

Монтана с нова загуба от Войводина /снимки/

Баскетболистките на " Монтана " приключиха със загуба присъединяване си във втория стадий от шампионата на Адриатическата лига (VIII кръг).
Навръх националния празник на дамата 8 март възпитаничките на треньора Николай Господинов бяха надиграни в зала „ Младост “ от " Войводина " (Нови Сад) с 49:54.
Резултатът от мача бе без значение и за двата тима, които авансово си бяха обезпечили присъединяване във финалния шампионат в Подгорица (25-26 март). Двубоят по-скоро бе за авторитет, преди те да се срещнат още веднъж в столицата на Черна гора, най-вероятно в борбата за бронзовите медали. В нея монтанчанки ше влязат с две загуби от елитния сръбски отбор.
Самата среща мина с поделено превъзходство и бе решена в края на последната четвърта част. В 36-та мин. резултатът бе еднакъв 47:47, само че в оставащите 240 секунди домакините не уцелиха коша от игра, като осъществиха единствено 2 точки от фаул. Гостите се възползваха от това и стигнаха до втория си триумф над този противник.
188-сантиметровата американка Шерийн Съдърланд бе най-полезна за " Монтана " 13 точки и 18 битки. Силно игра и националката Александра Петрова, която се отличи с 12 т.
За " Войводина " Лена Радулович приключи с 15 т., 10 т. добави Дестини Томпсън.

" Монтана " - " Войводина " (Нови Сад) 49:54 (15-13, 11-13, 15-15, 8-13)

" Монтана ": Борислава Денчева 2, Валерия Алексиева 8, Габриела Николова 8, Шерин Сътерланд 13, Александра Петрова 12 (Микаела Дамянова 3, Ванина Василева 3, Йоана Иванова, Валентина Горанова). Треньор: Николай Господинов.

" Войводина ": Шерика МакНейл 8, Лена Радулович 15, Жаклина Янкович 4, Дестини Томпсън 10, Катерина Яковлевич 3 (Тина Селакович 5, Марина Стоич 5, Лана Марич 4, Милица Митрович). Треньор: Александър Йованович.

Съдии: Тарик Никшич, Самир Кадрич, Намик Фочо.

Зала: „ Младост “-200 фенове.
Източник: bulnews.bg