Баскетболистките на Монтана продължиха победната си серия в Адриатическата лига,

...

Монтана продължава победния ход в Адриатическата лига

Баскетболистките на Монтана продължиха победната си серия в Адриатическата лига, откакто завоюваха влиятелна победа с 81:66 (21:14, 11:19, 22:12, 27:21) против сръбския Партизан като посетител в Белград. Нина Самарджич даде преднина на Партизан в първите секунди с тройка, само че остатъкът от мача мина под диктовката на българките. Те обърнаха стремително със серия от три точни стрелби на Димана Макариева и една на Габриела Николова, с цел да завършат първата четвъртина с преднина при 21:14.

Партизан обърна резултата с панер на Анджела Глигич три секунди преди сирената на първото полувреме, а при започване на второто София Олджич вкара две следващи стрелби за 37:32. Монтана обаче стигна до нов поврат с тройка на Николова след 6:19 минути игра и освен не загуби повече преднината си, а и завоюва с цели 15 точки като посетител на Партизан.

Цели пет от баскетболистките на Монтана записаха двуцифрен актив, като най-резултатна бе Димана Макариева с 21 точки, 7 битки и 4 асистенции. Христина Иванова и Марая Кинг прибавиха надлежно по 18 и 17 точки, а Санта Окоцките приключи с 10 точки, 5 битки и цели 15 асистенции. Още 12 точки вкара Габриела Николова.

Най-резултатна в мача бе Олич с 27 точки за Партизан, а Йована Боричич направи " дабъл-дабъл " с 11 точки и 10 битки.
Източник: bnr.bg