Баскетболистките на Монтана поднесоха най-голямата изненада за последните няколко сезона

...

Изненада! Монтана падна от Рилски спортист

Баскетболистките на " Монтана " сервираха най-голямата изненада за последните няколко сезона в „ А “ група откакто изгубиха гостуването си на " Рилски състезател " (Самоков) с 62:69.
Възпитаничките на треньора Николай Господинов очевидно не са съумели да се възстановят от дългия път от Подгорица, където взеха присъединяване във финалния шампионат на Адриатическата лига. Това обаче не трябва да служи като опрощение.
Домакините имаха превес през по-голямата част от мача, като съумяха да завоюват три от четирите елементи. Монтанчанки преобладаваха само във втората, отдръпнаха се на почивката с актив от 4 точки, а малко след подновяването на играта направиха разлика двуцифрена. Последва мощна серия за самоковки, които изравниха 50-50, с цел да създадат цялостен поврат в последната четвърт.
Капитанката на " Монтана " Габриела Николова бе най-резултатна в мача с 23 т., с дабъл-дабъл 15 т. и 10 битки приключи Шерийн Съдърланд.
За " Рилски състезател " над всички бе Деница Манолова - 17 т. и 10 битки.

" Рилски състезател " – " Монтана " 69:62 (21-17, 11-19, 18-14, 19-12)

" Рилски състезател ": Деница Манолова 17, Раня Абурая 16, Вероника Джикова-кап. 14, Радина Илиева 5, Ивана Бонева 14 (Емили Симеонова 2, Моника Борисова 1, Гергана Никова). Треньор: Маргарита Маринкова.

" Монтана ": Анджелика Митрашинович 2, Борислава Денчева 3, Габриела Николова-кап. 23, Шерин Сътерланд 15, Александра Петрова 4 (Валерия Алексиева 7, Валентина Горанова 5, Микаела Дамянова 3, Ванина Василева). Треньор: Николай Господинов.

Съдии: Татяна Вълчева, Моника Вичева, Елена Попова.

Зала: „ Арена Самоков “-50 фенове.
Източник: bulnews.bg