Баскетболистките на "Монтана" допуснаха тежка загуба със 73:54 като гости

...

Монтана загуби дербито с Берое в Адриатическата лига

Баскетболистките на "Монтана " позволиха тежка загуба със 73:54 като посетители на "Берое " в българското дерби от VIII кръг на шампионата за Купата на Адриатическата лига. Това бе трета среща сред двата тима в разстояние единствено на шест дни, салдото от тях е 2-1 в интерес на беройки.
Двубоят в зала „ Общинска “ в Стара Загора стартира равностойно и чак в края домакините съумяха да пернат с 6 точки. Във втората част обаче монтанчанки позволиха серия от неточности и за 10 минути съумяха да вкарат едвам 4 точки против 18 на противника си.
По същия метод се разви мачът и след почивката, като в 29-та мин. домакините направиха най-голямата си разлика досега 60:32. В последната четвърта час възпитаничките на треньора Стефан Михайлов стояха по-добре и да запишат триумф с 22:13.
Димана Макариева приключи с 13 точки за "Монтана ".
Анджела Делич се отличи със 17 точки за "Берое ".

"Берое " (Стара Загора) - "Монтана " 73:54 (20-16, 18-4, 22-12, 13-22)

"Берое ": Виолина Кочвева 11, Жаклин Златанова 11, Матея Тавич 7, Анжелика Делич 17, Сара Бут 11 (Радостина Димитрова 11, Петя Бояджиева 5, Гергана Иванова 14, Карина Константинова, Теодора Динева, Стефани Пендова, Преслава Колева). Треньор: Татяна Гатева.
"Монтана ": Изабела Рамона 12, Димана Макариева 13, Снежана Алексич 10, Акийла Мейз 5, Христина Иванова 9 (Виктория Стойчева 2, Габриела Николова 2, Евгения Нацкина 1, Александра Петрова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Никола Милорадович, Петър Пешич, Неманя Ковачевич.

Зала: „ Общинска “-през празни трибуни.
Източник: bulnews.bg