Барселона загуби от мексиканския Клуб Америка с 2:3 в приятелски

...

Барселона загуби от мексиканци в зрелищен приятелски мач с 5 гола

Барселона загуби от мексиканския Клуб Америка с 2:3 в другарски мач сред двата тима, игран пред повече от 92 000 фенове на стадион " Котон Боул " в американския град Далас.

Каталунците излязоха напред в резултата с попадение на младата си звезда Ламин Ямал още в шестата минута, само че мексиканците изравниха посредством Хулиан Кинонес шест минути по-късно. Барса въпреки всичко още веднъж излезе напред с помощта на попадение на Марк Гию в 28-ата минута.

След почивката и двата тима направиха доста смени, а Клуб Америка първо изравни посредством ново попадение на Хулиан Кинонес в 50-ата минута, а в 82-рата минута направи цялостен поврат с попадение на резервата Хенри Мартин.

Това беше последният мач за годината на Барселона, който на четвърти януари 2024 ще гостува на Лас Палмас в среща от испанската Ла Лига.