Барселона победи с 81:72 (18:19, 13:18, 29:15, 21:20) Байерн Мюнхен

...

Барселона си осигури полуфинал с Реал в Евролигата

Барселона победи с 81:72 (18:19, 13:18, 29:15, 21:20) Байерн Мюнхен като хазаин в петия мач от четвъртфиналната серия сред двата състава в Евролигата. Така след 3:2 триумфа в плейофите каталунският гранд се класира за Финалната четворка на шампионата, където ще се изправи против различен испански отбор - Реал Мадрид на полуфиналите. Барселона, който е сребърен медалист от предишния сезон, за последно завоюва Евролигата през 2010 година, а Байерн още веднъж не съумя да стигне до топ 4.

В другата полуфинална двойка в Белград (Сърбия) един против различен ще се изправят актуалният първенец Анадолу Ефес (Турция) и спечелилият от серията сред Олимпиакос на Александър Везенков и Монако, които на следващия ден ще изиграят петия конфликт по сред си.

В Барселона домакините изиграха по-слабо първо полувреме и изоставаха с 18:19 след 10 минути и с 31:37 след втората четвърт. Със серия от 14:5 след почивката баскетболистите на Барселона обърнаха до 45:42 в средата на третата част, а преди последната четвърт водеха с 60:52. До края на срещата испанският отбор имаше предимство и не позволи Байерн още веднъж да вземе самодейността.

Най-резултатен за Барселона беше Николас Лапровитола с 26 точки, 2 битки и 3 асистенции, а Никола Миротич приключи с 20 точки и 5 битки за триумфа. За Байерн Мюнхен с 18 точки и 4 битки се отличи Отело Хънтър.