Барселона победи Майорка с минималното 1:0 в първия мач от

...

Барселона се наложи над Майорка с гол на Ламин Ямал

Барселона победи Майорка с минималното 1:0 в първия мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Ламин Ямал означи победното попадение.

Каталунците пропуснаха отлична опция да поведат в резултата през първото полувреме на Олимпийския стадион в Барселона. Рафиня бе повален в противниковото наказателно поле и завоюва дузпа, само че Предраг Райкович избави осъществяването на Илкай Гюндоган.

След почивката гостите също се активизираха в напред във времето. Удар на Ведат Муриджи с глава се отби от напречната греда. Броени минути по-късно Ламин Ямал взе образец от своя сътрудник и също стреля в горната греда.

Юношата на клуба обаче се трансформира в героя на вечерта в 73-ата минута. Тинейджърът показва отличен дрибъл и с фалцов удар в далечния ъгъл откри резултата.

Барселона се изкачи до второто място в класирането с актив от 61 точки. Майорка остава на 15-ата позиция в подреждането с 27 пункта.