Барселона надви Майорка с минималното 1:0 в откриващ мач от

...

Барселона пречупи Майорка с гол на Ламин Ямал

Барселона надделя Майорка с минималното 1:0 в откриващ мач от 28-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците можеха да поведат в резултата в 24-та минута, когато получиха правото да изпълнят дузпата, само че застаналият зад топката Илкай Гюндоган се провали в опита си да преодолее стража на гостите Предраг Райкович. Все отново " блаугранас " стигна до по този начин стремежи гол в 73-та минута, когато 16-годишният гений Ламин Ямал се разписа след асистенция на влезлия от пейката Роберт Левандовски.

Барса излезе краткотрайно на второ място с актив от 61 точки, на пет от водача Реал Мадрид и на две пред третия Жирона, само че и двата отбора занапред ще играят своите срещи от кръга. Майорка е 15-и с 27 пункта, на осем от зоната на изпадащите.

В идващия кръг финалистите за Купата на Краля посрещат Гранада, до момента в който за отбора на Шави първо следва реванш с Наполи в осминафиналите на Шампионска лига, преди каталунците да гостуват на Атлетико Мадрид за състезание. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg