Балкан записа трета поредна победа в мъжкото първенство у нас.

...

Черно море Тича загуби ст 40 точки разлика от Балкан в Ботевград

Балкан записа трета поредна победа в мъжкото състезание у нас. Баскетболистите на Небойша Видич предстоящо нямаха проблеми против Черно море Тича и победиха своя противник със 102:62 в среща, изиграна през днешния ден в „ Арена Ботевград “. Домакините взеха самодейността още в началните минути и до края направляваха събитията на терена.

„ Моряците “ не бяха в цялостен състав в този мач поради многото проблеми с травми. Добрата вест за отбора въпреки всичко бе завръщането на Пламен Алексиев, който повече от година се възстановяваше от скъсано ахилесово сухожилие. Балкан пък още веднъж бе без контузения Венцислав Петков.

Победата бе пета за „ зелените “, които имат и две провали. За баскетболистите на Галин Стоянов това бе шеста загуба, като те са единственият отбор без триумф досега в шампионата.

През идната седмица за Балкан ще играе само против Белфиус Монс Ено във ФИБА Къп, защото в идния кръг от вътрешното състезание отборът ще почива. За Черно море Тича следва ново тежко посещение, този път на Берое.

Домакините започнаха доста мощно мача. Те започнаха да натрупат разлика, а след серия от 8-0 края на първата част, дръпнаха с 26:12. Вторият интервал бе доста по-равностоен, а в средата на частта „ моряците “ стопиха изоставането си на 8 точки. Балкан обаче още веднъж направи задатъка си двуцифрен, като на почивката водеше с 48:33 след мощни изяви на Александър Гаврилович.

След паузата разликата в интерес на домакините надвиши границата от 20 точки, а преди заключителния интервал Балкан бе напред със 74:46. Девет безответни точки в интерес на „ зелените “ дадоха начало на последната част. До края и двамата треньори дадоха късмет за изява на всички свои състезатели, а мачът се доиграваше.

Александър Гаврилович бе най-резултатен за триумфа с 19 точки, като той има и 8 битки. Танксли Ефианай означи 14 точки, с 13 е Павел Иванов, а по 12 прибавиха Димитър Димитров и Микейл Хопкинс.

За Черно Море Тича над всички с 18 точки бе Веселин Георгиев. Георги Боянов се регистрира с 12 точки и 8 битки.

Източник: petel.bg