Българският волейболист Николай Къртев и неговият Спейсърс (Тулуза) стартираха 2023-а

...

Николай Къртев и Тулуза стартираха годината със загуба във Франция

Българският волейболист Николай Къртев и неговият Спейсърс (Тулуза) стартираха 2023-а година със загуба във френската Лига А, откакто паднаха като посетители на Араго (Сет) с 0:3 (28:30, 20:25, 17:25) в мач от 15-ия кръг на шампионата, игран нощес.

Така Тулуза остава на 10-о място във краткотрайното класиране с актив от 5 победи, 10 загуби и 15 точки. В идващия 16-и кръг Николай Къртев и съотборниците му са домакини на Монпелие. Срещата е в събота (14 януари) от 19,00 часа българско време.

Николай Къртев игра цялостен мач за Тулуза и стана втори по ефикасност с 10 точки (4 блока и 67% успеваемост в офанзива - +8) . Най-резултатен за гостите стана игралият като диагонал Даниел Каляри с 16 точки (1 ас и 50% успеваемост в офанзива - +8).

За домакините от Сет над всички бе американският национал Кайл Ръсел, който заби 18 точки (2 блока, 2 аса и 64% успеваемост в офанзива - +11) за успеха.