Българският волейболист Бранимир Грозданов и неговият Араго (Сет) допуснаха втора

...

Бранимир Грозданов и Сет с втора загуба във Франция

Българският волейболист Бранимир Грозданов и неговият Араго (Сет) позволиха втора поредна загуба във френската Лига А. Волейболистите на Фабиен Дугрип паднаха вкъщи от Ница с 0:3 (23:25, 19:25, 21:25) в среща от 4-ия кръг, играна късно нощес пред над 1000 фенове в зала " Луи Марти ".

Българският посрещач игра цялостен мач за домакините и се регистрира със скромните 7 точки (37% успеваемост в офанзива и 15% положително посрещане) . Най-резултатен за Сет бе украинецът Васил Тупчий със 17 точки (1 блок, 1 ас и 62% успеваемост в атака). За отбора на Ница холандският диагонал Робин Овербееке (2 блока и 56% успеваемост в атака) и чешкият национал Адам Бартош (2 блока, 83% успеваемост в офанзива и 58% положително посрещане) осъществиха по 12 точки за успеха.

Така Сет е на 10-о място във краткотрайното класиране с 1 победа, 2 загуби и 3 точки, само че и мач по-малко. В идващия 5-и кръг Грозданов и съотборниците му са посетители на коравия отбор на Нант Резе. Двубоят е в петък (2 ноември) от 21,30 часа българско време.