Българският вицешампион Балкан (Ботевград) загуби драматично като гост на лидера

...

Балкан загуби драматично от Апоел Холон

Българският вицешампион Балкан (Ботевград) загуби трагично като посетител на водача в израелското състезание Апоел Холон с 81:85 (19:12, 26:26, 16:15, 20:32) в първа среща от осминафиналите на европейския клубен шампионат по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа. Играе се на разменено посещение, а втората среща е на 12 март в " Арена Ботевград ". Възпитаниците на Небойша Видич водеха в резултата до 39-ата минута, а на моменти имаха задатък даже от 12 точки. Домакините стигнаха до поврат в края на дуела след 8 следващи точки на американеца Кори Уолдън. Балкан ще се нуждае от победа с повече от четири точки в реванша, с цел да продължи на четвъртфиналите. Българският отбор завоюва първата част с 19:12, а на почивката имаше задатък от 45:38. Балкан продължи да води и в третата четвърт и стартира чудесно последните 10 минути. С тройки на Павлин Иванов, Димитър Димитров и Крис Минков преднината на гостите доближи 11 точки - 70:59 седем минути преди сирената. След това домакините, които бяха подкрепяни мощно от своите почитатели в залата, последователно понижиха изоставането си и с тройка на Ти Джей Клайн направиха 77:78 94 секунди преди края. Малко по-късно се развихри Кори Уолдън, който беше прецизен от далечна отдалеченост за 80:79, по-късно Алекс Гаврилович вкара панер за Балкан. До края последваха два точни наказателни удара и тройка със сирената на Уолдън, който оформи крайното 85:81 за Апоел Холон Брендън Браун беше най-резултатен за Балкан със 17 точки, а по 11 осъществиха Венци Петков (7асистенции) и Микейл Хопкинс (9 борби). Алекс Гаврилович приключи с " дабъл-дабъл " - 12 битки и 10 точки. Плеймейкърът Кори Уолдън вкара 20 точки за домакините. Ти Джей Клайн записа 19, а 10 добави ДиКуон Джоунс. Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg