Българският тенисист Адриан Андреев загуби още в първия кръг на

...

Адриан Андреев загуби на старта в Аликанте

Българският тенисист Адриан Андреев загуби още в първия кръг на шампионата от сериите " Чалънджър " в Аликанте, Испания с награден фонд 118 хиляди евро.

Третата ни ракета в мъжкия тенис позволи поврат и бе отстранен от шведа Елиас Имер след 6:4, 1:6, 4:6. Мачът продължи час и 48 минути.

Aндреев осъществя пробив на старта дуела, след което резервира преднината си до края на първия сет. Във втората част Имер доминираше и даде единствено гейм на българина, а в решаващия трети сет шведът осъществя основен пробив за 4:3, с цел да победи.

По този метод 22-годишният софиянец позволи второ следващо проваляне в първи кръг на " Чалънджър " конкуренция.

С триумфа си пък Елиас Имер се класира за осминафиналите, където ще играе против поставения под №8 Матиа Белучи от Италия, който на старта отстрани японеца с австралийски паспорт Акира Сантила с 6:4, 7:5.