Българският първенец Лудогорец загуби с 1:2 гостуването си на унгарския

...

Лудогорец падна, но е в играта

Българският отличник Лудогорец загуби с 1:2 гостуването си на унгарския първенец Ференцварош в първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Мачът на стадиона в Будапеща бе доста трогателен, а препълнените трибуни с почитатели на домакините спомогнаха за пъкъла през който " орлите " трябваше да минат. Те обаче стъпиха на погрешно още в 5-ата минута, когато Герго Ловренчич получи топката отдясно и центрира доста добре към точката на дузпата, където Джордан Икоко закъсня съдбовно и разреши да бъде изпреварен от връхлитащия Токмак Нгуен. След това Лудогорец откри надзор над мача и разумното се случи в 31-ата минута. След офанзива отляво топката попадна в Мавис Чибота в наказателното поле, който стреля мощно. Вратарят на домакините парира удара, само че отбитата топка попадна в необезпокоявания Якуб Швиерчок, който на празна врата не сгреши. През втората част Лудогорец бе по-предпазлив. Така бе до 65-ата минута, когато Олександър Зубков засече с крайник центриране на Токмак и направи 2:1. До края на мача Лудогорец имаше отлични шансове още веднъж да изравни, само че пропуски направи Швиерчок, Марселиньо и Чибота. Така български тим продължава да няма даже тъждество като посетител на Ференцварош. В предишното опити да вземат най-малко хикс бяха създали Левски, ЦСКА, Марек и Локо София. Мачът за " орлите " бе под номер 75 за тях в Европа. Следващият подобен ще е след седмица в Разград, където Лудогорец ще се нуждае от триумф, с цел да продължи напред.
Източник: standartnews.com